Przedstawiciele Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z opiekunem odwiedzili Szkołę Podstawową oraz Dom Dziecka w Szymonowie. Podczas spotkań studenci Uczelni przeprowadzili lekcje z dziećmi nt. m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

9 grudnia 2015 roku studentki i studenci Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z opiekunem podinsp. Robertem Czerniawskim za cel swojej podróży obrali małą miejscowość w powiecie ostródzkim – Szymonowo. Po pokonaniu ponad 100 km dotarli do celu. Tam w szkole podstawowej czekały już na nich dzieci.

Studenci Wyższej Szkoły Policji przeprowadzili dla uczniów szkoły lekcje. W klasach I-III przekazywali uczniom wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, natomiast w klasach IV-VI omówili postępowanie w sądzie. Dzięki temu dzieci mogły dowiedzieć się m.in. kto jaką rolę pełni w postępowaniu sądowym i jak ono wygląda. Podczas zajęć nie zabrakło elementów zabawy. W konkursach z nagrodami ochoczo uczestniczyli wszyscy uczniowie. Na koniec spotkania dzieci wzięły udział w zajęciach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy.

Po wizycie w szkole podstawowej przedstawiciele Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego pojechali do domu dziecka, gdzie zostali serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor i jej podopiecznych. Po wysłuchaniu historii placówki, wychowankowie domu wcielili się w aktorów i zaprezentowali gościom przedstawienie – jasełka.

Po tak miłym przyjęciu podopieczni placówki wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Swoje umiejętności wychowankowie mogli sprawdzić na fantomach.