Herb Polski

19 maja br. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie odwiedziła grupa studentów Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie. Studenci pod opieką dr hab. Grzegorza Panasiewicza z Katedry Anatomii i Fizjologii Zwierząt w ramach przedmiotu "Diagnostyka molekularna" zapoznali się  z wyposażeniem Pracowni Biologii Kryminalistycznej Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego m.in. sekwenatorem kapilarnym oraz automatem do izolacji DNA.

Pracownik Zakładu Kryminalistyki i Informatyki Śledczej Instytutu Służby Kryminalnej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Radosław Nawotka zapoznał przyszłych absolwentów kierunku biotechnologia z procesem kształcenia biegłych policyjnych laboratoriów kryminalistycznych oraz kulisami ich pracy w rozwiązywaniu przestępstw.

Podinsp. Marek Błędowski z Zakładu Kryminalistyki i Informatyki Śledczej przybliżył pracę policyjnych techników kryminalistyki oraz zaprezentował stanowiska biometrycznej rejestracji danych.  Dzięki kom. Błażejowi Jewartowskiemu, Kierownikowi Zakładu Kryminalistyki i Informatyki Śledczej, goście mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z pracowniami fałszerstw pieniędzy, pracowniami narkotykowymi oraz salami symulacyjnymi PCA-B. Wizyta była kontynuacją 8-letniej współpracy w tym zakresie z Wydziałem Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie. Warto nadmienić, że absolwenci tego Wydziału z powodzeniem pracują lub pełnią służbę w policyjnych laboratoriach kryminalistycznych od wielu lat.

 

Tekst: Radosław Nawotka ZKiIŚ ISK WBiNP WSPol

Foto: Jacek Konieczny