Przedświąteczny czas obfituje w spotkania opłatkowe. Są to momenty, kiedy możemy choć na chwilę odłożyć codzienne zmartwienia, problemy. Podczas tegorocznego spotkania w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, pracownicy i policjanci Uczelni mieli okazję podzielić się opłatkiem, zaśpiewać wspólnie z chórem Kantata kolędy, czy złożyć życzenia.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Zapewne większość z nas przygotowuje się do nich od dłuższego czasu, kupując prezenty, gotując pyszne potrawy, które zagoszczą na wigilijnych stołach. W tym świątecznym okresie będziemy spotykać się z rodziną, znajomymi, składać życzenia.

11 grudnia br. w Centrum Konferencyjnym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie doszło do spotkania nietypowej, bo akademicko-policyjnej rodziny.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od modlitwy, a następnie przemówień. Głos zabrali insp. dr hab. Piotr Bogdalski – Komendant-Rektor WSPol, który przywitał wszystkich zaproszonych gości i złożył im serdeczne życzenia z okazji nadchodzących świąt, a także ks. abp dr Józef Górzyński – Koadiutor Archidiecezji Warmińskiej, który w swoich słowach nawiązywał do tradycji, przypominając równocześnie ideę świąt.

Po przemówieniach nadszedł czas na przełamanie się opłatkiem i osobiste składanie życzeń.

Jak co roku o niepowtarzalną oprawę muzyczną i świąteczny nastrój zadbał rodzimy szczycieński chór Kantata.

W spotkaniu opłatkowych udział wzięli insp. Adam Kołodziejski – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, insp. Cezary Gołota – Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, Pani Danuta Górska – Burmistrz Miasta Szczytno, ks. abp dr Józef Górzyński – Koadiutor Archidiecezji Warmińskiej, ks. Edward Molitorys – Dziekan Dekanatu Szczytno, ks. prof. zwycz. dr hab. Edward Wiszowaty - Kapelan WSPol, ks. Andrzej Preuss – Kapelan Pomocniczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, podinsp. w st. sp. Ryszard Gidziński – Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji Koło przy WSPol oraz Kierownictwo, pracownicy, policjanci, słuchacze WSPol, a także przedstawiciele Komisji Uczelni Mundurowych.

db

Fot. T. Muraszko