W dniu 8 marca br. na zaproszenie dr. hab. Anny Fidelus – Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uczestniczyli w realizacji projektu pn. „Kobieca akademia bezpieczeństwa w dniu święta kobiet”. Inicjatywa związana była z podniesieniem umiejętności samoobrony oraz świadomości kobiet na temat bezpieczeństwa oraz ochrony osobistej.

Celem realizowanego projektu w ramach współpracy Uczelni było podniesienie umiejętności samoobrony oraz świadomości kobiet na temat bezpieczeństwa oraz ochrony osobistej. W ramach zajęć przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zapoznali około 80 studentek Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z podstawowymi elementami technik samoobrony skutkującymi obroną przed napastnikiem. Zwrócono również uwagę na element udzielenia pierwszej pomocy w zakresie dostępnych i posiadanych środków.

W przedsięwzięciu z ramienia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wzięli udział: nadkom. dr Marcin Nowak – adiunkt Zakładu Prewencji i Profilaktyki Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (wieloletni instruktor taktyk i technik interwencji), wspólnie ze studentami kierunku Nauka o Policji – sierż. Łukaszem Sikorskim (będącym jednocześnie Ambasadorem Europejskiego Urzędu Doboru Kadr z ramienia WSPol), sierż. Dominikiem Szewczykiem i post. Damianem Gładkiem.

Udział w projekcie pozwolił na zacieśnienie współpracy między Uczelniami oraz integrację społeczności studenckiej.

Tekst i foto: nadkom. dr. Marcin Nowak Zakład Prewencji i Profilaktyki ISP WBiNP WSPol