W ramach mobilności programu Erasmus+ do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przyjechali nauczyciele akademiccy z policyjnych uczelni Łotwy i Węgier.

W dniach 20-24 marca br., w murach naszej Uczelni mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli zagranicznych uczelni. Pani Olga Kibalnika z Police State College w Rydze przeprowadziła zajęcia z języka angielskiego. Płk dr Mátyás Szábolcs z University of Public Service w Budapeszcie zrealizował ćwiczenia z techniki kryminalistycznej i zagadnień działań prewencyjnych. Płk dr Gergely Gárdonyi, również z University of Public Service w Budapeszcie, przyjechał do WSPol w celu szkoleniowym. Odbył więc spotkania z pracownikami Zakładu Kryminalistyki i Informatyki Śledczej Instytutu Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych WSPol. Podczas spotkań wymieniano doświadczenia i dobre praktyki z zakresu techniki kryminalistycznej i czynności na miejscu zdarzenia. Goście zwiedzili niektóre obiekty Uczelni: zaprezentowano im symulator działań policji w sytuacjach kryzysowych, Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze, Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji Policji, krytą mobilną strzelnicę ćwiczebną. W nadziei na dalszy rozwój współpracy z uczelniami zagranicznymi, zaprezentowano gościom możliwości publikowania w Wydawanych przez WSPol czasopismach oraz uczestnictwa w organizowanych konferencjach. Oferta spotkała się z zainteresowaniem stypendystów zagranicznych. Dzięki nawiązanym z pracownikami poszczególnych zespołów komórek WSPol kontaktom będzie można rozszerzyć współpracę w ramach programu Erasmus+ z Police State College w Rydze i University of Public Service w Budapeszcie na inne obszary działalności akademickiej.

tekst: Anna Ćwiklińska
foto: Jacek Konieczny