W ubiegłym tygodniu na terenie WSPol w Szczytnie odbyła się prezentacja krytej mobilnej strzelnicy kontenerowej. W wydarzeniu wzięło udział łącznie blisko 260 policjantów przebywających na terenie WSPol, w tym kadra dydaktyczna, słuchacze kursów zawodowych i specjalistycznych oraz studenci mundurowi.

Kryta mobilna strzelnica kontenerowa to obiekt szkolenia podstawowego i zaawansowanego, który umożliwia bezpieczne prowadzenie szkoleń i treningów strzeleckich amunicją ostrą. Kompletna strzelnica kontenerowa składa się z dwóch lub więcej połączonych ze sobą kontenerów, w których można prowadzić trening strzelecki na dystansach od 5 do 50 m ze stałej i zmiennej linii otwarcia ognia.

Zainstalowany system multimedialny pozwala na zastosowanie różnych programów treningowych. Program daje również możliwość kreowania i edytowania własnych scenariuszy taktycznych i epizodów bojowych, opracowanych według potrzeb użytkownika. Strzelnicę można ustawić na terenie przyległym do placówek i uruchomić w ciągu kilkudziesięciu minut.

Pokaz miał na celu zapoznanie się z obiektem, jego możliwościami treningowymi i szkoleniowymi, a także umożliwił wymianę wiedzy i doświadczenia w kwestiach dotyczących szkolenia strzeleckiego z wykorzystaniem nowych technologii. Prezentację obiektu i produktów dedykowanych służbom mundurowym w murach WSPol umożliwiło Biuro Projektów Pozamilitarnych Polskiej Grupy Zbrojeniowej przy wsparciu Zakładów Mechanicznych „Tarnów” oraz Fabryki Broni „Łucznik” – Radom.

Mobilna strzelnica kontenerowa zostanie zaprezentowana również podczas Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbędą się w dniach 25-27 kwietnia w Kielcach. Warto przypomnieć, że Targi POLESECURE składają się z wystaw oraz cyklu konferencji poświęconych bezpieczeństwu publicznemu i służbom mundurowym podległym MSWiA – Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa.

Tekst: nadkom. Cezary Rożek ZWF ISP WBiNP WSPol/DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol