4 kwietnia br. na placu apelowym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, podczas porannego apelu, wręczone zostały Puchary Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie dla zwycięzców turnieju piłki nożnej halowej i zawodów strzeleckich zorganizowanych w marcu w WSPol. Puchary, w imieniu nadinsp. dr. hab. Iwony Klonowskiej – Komendanta-Rektora WSPol, zwycięzcom wręczył insp. dr Andrzej Żyliński – Zastępca Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

W dniach 22 i 23 marca 2023 r. w hali sportowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Instruktorzy z Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej zorganizowali turniej piłki nożnej halowej o Puchar Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Po emocjonujących zmaganiach wyłoniono zwycięzców turnieju. Pierwsze miejsce zajęli studenci I roku kierunku „Nauka o Policji”, drugie miejsce studenci II roku kierunku „Nauka o Policji”, trzecie miejsce studenci IV roku kierunku „Nauka o Policji”.

Kilka dni później, 28 marca 2023 r., na strzelnicy krytej WSPol odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie dla studentów IV roku kierunku „Nauka o Policji”. Zawody, zorganizowane również przez Instruktorów z Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej WSPol, odbyły się z uwagi na zrealizowanie w całości przedmiotu pn. „Doskonalenie Umiejętności Strzeleckich” przez policyjnych studentów IV roku kierunku „Nauka o Policji”. W ten szczególny sposób organizatorzy zawodów chcieli uhonorować studentów, którzy już w tym roku opuszczą mury naszej Uczelni.

Wyniki zawodów strzeleckich przedstawiają się następująco. Klasyfikacja indywidualna kobiet: pierwsze miejsce sierż. Paulina Zalewska, drugie miejsce sierż. Karolina Adamczyk, trzecie miejsce sierż. Izabela Soboń. Klasyfikacji indywidualna mężczyzn: pierwsze miejsce sierż. Damian Witkowski, drugie miejsce ex aequo sierż. Patryk Żurawicz i sierż. Oskar Janiszewski, trzecie miejsce ex aequo sierż. Jacek Wiśniewski i st. post. Grzegorz Kwiatkowski.

Organizacja tego typu przedsięwzięć jest okazją do integracji środowiska akademickiego WSPol. Wszyscy zawodnicy w sportowej walce pamiętali o zasadach Fair Play i pomimo oczywistej chęci zwycięstwa potrafili wspierać się wzajemnie. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy aktywnie wzięli udział w zawodach sportowych.

Tekst: DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol/asp. szt. Bartosz Wybranowski Dział Zaopatrzenia i Transportu WSPol