stroik

Wielkanoc jest czasem szczególnym, czasem refleksji, który daje siłę do przezwyciężania codziennych trudności. To Święta, które niosą odrodzenie i pozwalają z ufnością patrzeć w przyszłość. 5 kwietnia br. w Centrum Konferencyjnym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyło się przedświąteczne spotkanie społeczności akademickiej. W spotkaniu udział wzięli funkcjonariusze, pracownicy cywilni, słuchacze, studenci oraz kierownictwo Uczelni z nadinsp. dr. hab. Iwoną Klonowską - Komendantem-Rektorem i insp. Agnieszką Leśniewską - Kanclerzem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na czele.

Nadinsp. dr hab. Iwona Klonowska – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przywitała wszystkich zgromadzonych i podziękowała za udział w spotkaniu. – Szanowni Państwo. Witam Państwa bardzo serdecznie i bardzo się cieszę, że udało się Państwa dzisiaj tutaj zaprosić. Bardzo nam zależało, żeby zobaczyć się z Państwem przed Świętami. Jest to okazja na chwilę oddechu i możliwość pobycia ze sobą, czas spokojnej rozmowy i uśmiechów poza wykonywaniem codziennych obowiązków służbowych, których nie brakuje. Cieszę, że poza naszą całą kadrą kierowniczą nasi zacni goście przyjęli zaproszenie i są tu z nami, tak jak nasi słuchacze i studenci, bo to szczególny dzień. Pani Komendant-Rektor złożyła wszystkim życzenia spokojnych, bezpiecznych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy spędzonych w gronie najbliższych.

Następnie głos zabrał Kapelan Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie ks. dr hab. Wojsław Czupryński – Kochani Siostry i Bracia, Szanowni Państwo, Pani Generał, Pani Kanclerz. Nie ma tutaj wśród nas chyba nikogo kto by powiedział, że ma za dużo czasu. Święta Zmartwychwstania Pańskiego otwierają nas na taką perspektywę, gdzie już czasu się nie liczy i dotykamy tych najbardziej fundamentalnych pytań – czym jest wieczność, a jak jest to co z naszym życiem. Wiemy, że Święta Paschalne to Święta przejścia z ciemności do światła, ze śmierci do życia i my tak chyba wszyscy, po cichutku w sercu, mamy takie pragnienie, żeby to przejście także dotykało naszych serc, dotykało naszego życia. Żebyśmy też przechodzili z ciemności do światła, z tego gorszego zapętlonego życia w to życie takie bardziej napełnione sensem i pięknem duchowym (…) Życzę, abyśmy dla siebie wzajemnie byli źródłem szczęścia, radości i tego prawdziwego pięknego życia. Wszystkiego dobrego.

W spotkaniu oprócz kadry kierowniczej, funkcjonariuszy, pracowników, słuchaczy i studentów naszej Uczelni udział wzięli: Pan Krzysztof Mańkowski – Burmistrz Miasta Szczytno, insp. Arkadiusz Sylwestrzak – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Dowódca Jednostki Wojskowej w Starych Kiejkutach, nadkom. Paweł Przybyłek – p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, st. bryg. Grzegorz Rybaczyk – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie, ks. dr hab. Wojsław Czupryński – kapelan WSPol, ks. kan. mgr lic. Andrzej Adamczyk – Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie, ks. płk dr Jan Domian, mgr Tomasz Liwartowski – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczytnie, przedstawiciele Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy WSPol Prezes podinsp. w st. sp. Ryszard Gidziński i Wiceprezes insp. w st. sp. Wojciech Ostrycharz oraz insp. w st. sp. Stanisław Stefanowicz, insp. dr hab. Aleksander Babiński – Przewodniczący Zarządu Szkolnego NSZZ Policjantów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, Pan Paweł Karczewski – Przewodniczący Zarządu Szkolnego NSZZ Pracowników Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, Pan Marcin Wróbel – Przewodniczący Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Pracowników Cywilnych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz Pani Danuta Zagożdżon i Pan Włodzimierz Tarasiuk.

Tekst: DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol