W dniach 5-6 kwietnia br. w murach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie gościliśmy przedstawicieli Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu. Wizyta, która została zorganizowana przez członków i opiekunów Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyła się na podstawie zawartego porozumienia podpisanego pomiędzy uczelniami, dotyczącego zasad współpracy w ramach działalności dydaktycznej, naukowo-badawczej i wydawniczej.

W naszej Uczelni gościliśmy 31 studentów – członków Koła Naukowego „Public Safety”
z Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu wraz z opiekunami koła Panią dr Ewą Pachurą Panem dr. Mariuszem Darabaszem. Głównym celem wizyty było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, poznanie bazy naukowo-dydaktycznej, przedstawienie możliwości kontynuowania nauki na II stopniu studiów w zakresie Nauk
o Bezpieczeństwie i możliwością pełnienia służby w Policji.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z przedstawicielami Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie: mł. insp. dr. Agnieszką Sadło-Nowak – Prodziekanem Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych, nadkom. dr. Adamem Płaczkiem – Dyrektorem Instytutu Służby Prewencyjnej WBiNP, nadkom. dr. Jarosławem Sikorą reprezentującym Kierownika Zakładu Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym i jednocześnie opiekunem Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz podkom. Krystianem Kapuścińskim opiekunem pomocniczym ww. koła naukowego.

Dzięki uprzejmości kierownictwa poszczególnych komórek organizacyjnych WSPol, studenci mieli możliwość uczestniczyć w prezentacji strzelnicy i obiektów sportowych w tym w pokazie udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadzili wykładowcy Zakładu Wychowania Fizycznego. Następnie zaprezentowany został symulator działań policyjnych
w sytuacjach kryzysowych, prezentację przeprowadzili wykładowcy Zakładu Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym. Na terenie Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego młodzież mogła zobaczyć m.in. pomieszczenia w których prowadzone są szkolenia specjalistyczne policjantów. Podsumowanie wizyty stanowił wykład nadkom. dr. Jarosława Sikory pt. „Masowe migracje jako element bezpieczeństwa wewnętrznego państwa”.

Tekst: nadkom. dr Jarosław Sikora Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym ISP WBiNP WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol