Studenci zrzeszeni w organizacjach studenckich Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w ramach działalności statutowej kół, odwiedzają wiele ciekawych miejsc. Celem ich ostatniej podróży była Warszawa, w której zwiedzili Centrum Bezpieczeństwa Miasta Stołecznego.

14 stycznia 2016 roku Studenckie Koło Nowoczesnych Technologii w Bezpieczeństwie zorganizowało wizytę w Centrum Bezpieczeństwa Miasta Stołecznego Warszawy, w którym uczestniczyli również studenci zrzeszeni w kołach: Prewencji, Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Pasjonatów Psychologii, Nauk Kryminalistycznych oraz Kryminologicznego „Causa mali”. Tam poznali specyfikę pracy Centrum, poznali zaimplementowaną w nim nowoczesną technologię oraz zasady postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Studenci aktywnie uczestniczyli również w prelekcjach Pani Ewy Gawor Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Pana Grzegorza Staniszewskiego Naczelnika Wydziału Prewencji i Profilaktyki Straży Miejskiej, dotyczących działań wymienionych instytucji.

Podczas spotkania omówiono technologie, które wdrożono w warszawskich systemach bezpieczeństwa, a także kierunki rozwoju i planowanych inwestycji.

Studenci WSPol podczas wizyty w Warszawie dowiedzieli się jak funkcjonuje przyjmowanie zgłoszeń o zagrożeniach w Centrum oraz jak współdziałają poszczególne służby.

Zarząd Studenckiego Koła Nowoczesnych Technologii w Bezpieczeństwie, w podziękowaniu za życzliwość i wsparcie inicjatyw, Pani Ewie Gawor i Panu Grzegorzowi Staniszewskiemu nadał tytuł Honorowego Członka Koła uroczyście wręczając akty nadania.