Herb Polski

Pracownik Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Sławomir Słoka, wziął udział w Mistrzostwach Polski Naviga C modeli statków i okrętów. Od 14 do 16 kwietnia br. w mistrzostwach, które odbyły się w Oleśnicy wystawiono łącznie 136 modeli wykonanych przez zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata, które w tym roku odbędą się we wrześniu w Czechach w Jabloncu. Pan Sławomir Słoka będzie reprezentował już po raz trzeci kadrę narodową w mistrzostwach świata.

Pan Sławomir Słoka technik strzelnicy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wystawił na mistrzostwach 4 modele w różnych kategoriach i skalach, w każdej z kategorii prezentowane modele znalazły się na podium.

Brązowy medal w klasie C8 (modele żywiczne) Pan Sławomir wywalczył za model szwedzkiej Korwety „VISBY” w skali 1:350. Srebrny medal w klasie C6 (modele plastykowe) nasz zawodnik otrzymał za model japońskiego pancernika „MIKASA” w skali 1:700. Dwa złote medale za modele w klasie C6 (modele plastykowe) przedstawiciel WSPol zdobył za japońskiego  niszczyciela „YUKIKAZE” oraz ciężkiego krążownika „MOGAMI” oba w skali 1:350.

Według opinii sędziów zaprezentowane modele były wykonane na najwyższym światowym poziomie, dlatego ich ocena była przez to bardzo trudna. Warto wspomnieć, że Pan Sławomir Słoka, zdobywając tak wysokie miejsca, będzie reprezentował już po raz trzeci kadrę narodową w mistrzostwach świata. To niewątpliwie wielkie wyróżnienie i sukces zawodnika ze Szczytna. Jak mówi Pan Sławomir Słoka nie byłoby tych sukcesów gdyby nie fakt doskonale wyposażonej pracowni, w której powstał m.in. krążownik „MOGAMI”, którego budowa trwała blisko dwa lata.

Pracownia modelarska to miejsce spotkań w którym oprócz powstawania wyjątkowych prac można odkryć w sobie talent lub po prostu spędzić wolny czas. Z pracowni modelarskiej korzystają studenci oraz słuchacze kursów realizowanych przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Wśród odwiedzających pracownię przeważają studenci kierunku Nauka o Policji oraz słuchacze kursów podstawowych, ale nie brakuje również słuchaczy kursów oficerskich czy innych kursów specjalistycznych. Obecnie spotkania odbywają raz w tygodniu, ale z uwagi na stale zwiększającą się ilość zainteresowanych osób, rozważany jest dodatkowy dzień zajęć. Jest to alternatywa do spędzania czasu wolnego dla funkcjonariuszy, pracowników i studentów naszej Uczelni, ale także możliwości wymiany doświadczeń i rozwijania pasji pod okiem wielokrotnego mistrza Polski, mistrza świata i 3-krotnego wicemistrza świata. W niedalekiej przyszłości planowana jest wystawa modeli, które zostały wykonane przez członków koła modelarskiego.

Modele były oceniane przez sędziów z uprawnieniami międzynarodowymi. Na zawodach był obecny wiceprezydent Światowej Federacji Modelarstwa Okrętowego Pan Jarosław Leoniec, który jednocześnie pełnił role sędziego.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Panu Sławomirowi Słoce.

Tekst: DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol/ Sławomir Słoka