W dniu 18 kwietnia 2023 r. w budynku Biblioteki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyła się 3. edycja „Gali Środowiska Akademickiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie”. Wydarzenie to miało na celu uhonorowanie nauczycieli akademickich i pracowników Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz docenienie studentów wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami naukowymi, sportowymi i prospołecznymi.

Inicjatorem przedsięwzięcia był Zarząd Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, który zorganizował konkurs podzielony na dwa etapy. Na przełomie marca i kwietnia 2023 roku studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie mieli możliwość zgłaszania swoich kandydatów do statuetek wręczanych w trakcie „III Gali Środowiska Akademickiego”. Na podstawie zgłoszonych kandydatur organizatorzy wybrali 34 nominowanych, na których studenci mogli oddać swoje głosy za pośrednictwem systemu Kampus w terminie od 5 do 11 kwietnia 2023 roku.

Wśród nominowanych znaleźli się:

„Studencki Sportowiec Roku”

• kom. Magdalena Figat
  • podkom. Wojciech Ostrowski
  • Aleksandra Lewicka

Finałem przedsięwzięcia była uroczysta Gala z udziałem Kierownictwa Uczelni, w czasie której miało miejsce wręczenie nagród i podziękowań.

„III Galę Środowiska Akademickiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie” zainaugurował insp. dr Andrzej Żyliński  – Zastępca Komendanta-Prorektor WSPol, który przywitał przybyłych Gości oraz pogratulował wszystkim nominowanym.

Następnie głos zabrała mł. insp. dr Agnieszka Choromańska – Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych WSPol, która powiedziała, że wydarzenie to jest świętem społeczności akademickiej.

Galę uświetniła obecność zaproszonych gości: Marka Dzierżęgi – emerytowanego oficera Policji, uczestnika wielu misji pokojowych ONZ i UE, byłego naczelnika Wydziału Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji oraz Piotra Cieszewskiego – zdobywcy Mount Everestu, profesjonalnego mówcy, trenera przywództwa, eksperta w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Po przemówieniach gości nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które w następujących kategoriach otrzymali:

• „Opiekun Koła Roku” –  insp. dr hab. Aleksander Babiński, prof. WSPol – nauczyciel akademicki Instytutu Nauk Prawnych WBiNP WSPol;
  • „Promotor Roku” – nadkom. dr Marcin Nowak – nauczyciel akademicki Zakładu Prewencji i Profilaktyki ISP WBiNP WSPol;
  • „Mistrz Uśmiechu” – nadkom. Mariusz Kiljański – nauczyciel akademicki Zakładu Studiów nad Przestępczością ISK WBiNP WSPol;
  • „Belfer Roku” – nadinsp. w st. sp. dr Ferdynand Skiba – nauczyciel akademicki ISP WSPol.

Przyznano także nagrody studentom Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w kategoriach:

• „Studencki Sportowiec Roku” – sierż. Grzegorz Kulesza – student 4. roku I stopnia na kierunku „Nauka o Policji”;
  • „Studencki Działacz Roku” – sierż. Łukasz Sikorski – student 4. roku I stopnia na kierunku „Nauka o Policji”;
  • „Studencki Naukowiec Roku” – sierż. Dominik Szewczyk – student 4. roku I stopnia na kierunku „Nauka o Policji”.

W trakcie „III Gali Środowiska Akademickiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie” swoją obecnością zaszczycił także Chór Kantata ze Szczytna, którego piękny występ zachwycił uczestników.

Zwieńczeniem „III Gali Środowiska Akademickiego” było wręczenie podziękowań zaproszonym gościom oraz wyróżnienie post. Damiana Gładka – przewodniczącego Zarządu Samorządu Studenckiego WSPol – za wieloletnią działalność na rzecz studentów.

Pragniemy pogratulować wszystkim laureatom i wyróżnionym oraz raz jeszcze podziękować Państwu za ogromny wkład w realizowaną przez Państwa pracę.

tekst: post. Jessica Dziedzic
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol