Współpraca w ramach programu Erasmus+ pomiędzy WSPol z Wyższą Szkołą Policji Saksońskiej w Rothenburgu zaowocowała przyjazdem kolejnych stypendystów niemieckich. W dniach 23-27 kwietnia 2023 r. w naszej Uczelni przebywała grupa 5 studentów - policjantów wraz z wykładowcą.

Stypendyści zostali powitani przez Prorektora ds. rozwoju Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie mł. insp. dr. Monikę Porwisz, Dziekana WBiNP mł. insp. dr. Agnieszkę Choromańską oraz Prodziekana WBiNP mł. insp. dr. Agnieszkę Sadło-Nowak. Następnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych z zakresu samoobrony oraz zatrzymywania osoby niebezpiecznej kierującej pojazdem, przygotowanych przez wykładowców Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych WSPol. Studenci niemieccy zwiedzili najciekawsze obiekty Uczelni. Zaprezentowano im m.in. symulator zarządzania sytuacjami kryzysowymi, Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze oraz Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji w Policji. Goście wygłosili wykłady dla studentów naszej Uczelni z zakresu struktury, zadań i organizacji niemieckiej policji ze szczególnym uwzględnieniem kraju związkowego Saksonia. Przyjazd stypendystów Erasmusa+ dał więc okazję do wymiany doświadczeń oraz nawiązania bezpośredniej współpracy funkcjonariuszy Policji polskiej i niemieckiej, zaś studentom WSPol dał możliwość uzyskania informacji na temat realiów pracy policjantów saksońskich.

Tekst: Anna Ćwiklińska Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+ WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol