W dniach od 7 do 9 maja 2023 r. nasza uczelnia gościła przedstawicieli Centro Universitario de Guardia Civil w Madrycie (Hiszpania), Pana generała Francisco Díaz Alcantuda - Dyrektora instytucji hiszpańskiej i płk. Carmelo Ruiz Ruiz - Kierownika Działu Studiów Podyplomowych i Współpracy Międzynarodowej.

Głównym celem wizyty było podpisanie umowy o współpracy międzyuczelnianej pomiędzy Centro Universitario de Guardia Civil w Madrycie a Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie i tym samym zapoczątkowanie wspólnych przedsięwzięć opartych na rozwijaniu kontaktów na płaszczyźnie kulturowej, edukacyjnej i badawczej.

Podczas spotkań przedstawicieli delegacji hiszpańskiej zapoznano z funkcjonowaniem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i bazą naukowo-dydaktyczną Uczelni, m.in. Policyjnym Centrum Analityczno-Badawczym, strzelnicą i obiektami sportowymi.

W przyszłości planujemy wspieranie wspólnych strategicznych celów w obszarze szkolnictwa wyższego, badań i rozwoju, jak również wymianę doświadczeń dydaktycznych.

Informacja o wydarzeniu na stronie uczelni hiszpańskiej.

Tekst: Monika Rożek, Rektorat WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol