Policjanci W dniu 9 maja 2023 r. w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyło się uroczyste zakończenie pierwszego cyklu studiów oficerskich na kierunku Nauka o Policji.

Po zakończonym z sukcesem egzaminie dyplomowym 81 już Absolwentów studiów I stopnia na kierunku Nauka o Policji uczestniczyło w uroczystej zbiórce na Placu Apelowym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z udziałem Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nadinsp. dr hab. Iwony Klonowskiej, Kanclerz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. Agnieszki Leśniewskiej, Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych mł. insp. dr Agnieszki Choromańskiej, Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych mł. insp. dr Agnieszki Sadło - Nowak oraz kadry kierowniczej i dydaktycznej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Jako pierwsza głos zabrała Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych mł. insp. dr Agnieszka Choromańska, która w swoim przemówieniu podkreśliła, że inauguracja studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Nauka o Policji nastąpiła 1 października 2019 roku.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez Panią Komendant - Rektor wszystkim Absolwentom dyplomów okolicznościowych. Następnie Pani Dziekan ogłosiła Tytuł „Prymusa 2023 r. Nauka o Policji”, który przypadł sierż. Karolinie Szkudlarek. Pani sierżant w trakcie całego cyklu studiów uzyskała najwyższe noty w nauce.

Po wręczenie dyplomu, tabliczki pamiątkowej oraz nagrody książkowej dla sierż. Szkudlarek do Absolwentów zwróciła się Komendant - Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Pani nadinsp. dr hab. Iwona Klonowska, która podziękowała wszystkim zebranym za wspólny wysiłek i trud włożony w sukces, na który złożyły się cztery lata ciężkiej, wytężonej pracy. Pani Generał zwracając się wprost do Absolwentów powiedziała: „Chciałabym, abyście pamiętali, że od teraz jesteście także ambasadorami naszej Uczelni. Wierzę, że wartości i tradycje naszej Alma Mater będziecie godnie i z dumą reprezentować”. Na koniec swego wystąpienia Pani Komendant złożyła Absolwentom serdeczne gratulacje, wyrażając przeświadczenie, że są w pełni gotowi na nowe wyzwania, rozwijanie swojej kariery, a tym samym na przekształcanie swoich marzeń w rzeczywistość.

Po przemówieniu Pani Komendant – Rektor w imieniu Absolwentów głos zabrała sierż. Karolina Grzesiak, która kadrze kierowniczej, naukowo – dydaktycznej i dowódczej złożyła serdeczne podziękowania za poświęcenie i trud włożony w przygotowanie do służby. Wyraziła przy tym wdzięczność za cierpliwość, zaangażowanie i przekazaną wiedzę.

Wszystkim 81 już Absolwentom studiów I stopnia na kierunku Nauka o Policji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie gratulujemy.

Tekst: mł. insp. dr Agnieszka Choromańska - Dziekan WBiNP WSPol/DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol