16 maja 2023 roku, w auli im. insp. P.P. dr. praw W. M. Sobolewskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, 118 policjantów zaczęło szkolenie zawodowe podstawowe. Przez kilka miesięcy młodzi funkcjonariusze zdobywać będą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie policyjnej służby.

Uroczystego rozpoczęcia kursu podstawowego zawodowego dokonał Zastępca Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr Andrzej Żyliński.

Szkolenie zawodowe podstawowe jest obowiązkowe dla nowo przyjętych do służby w Policji. Na szkolenie kierowani są policjanci, którzy przeszli pozytywnie procedurę związaną z przyjęciem do służby w Policji oraz złożyli ślubowanie policyjne. Program szkolenia zawodowego podstawowego przygotowuje funkcjonariuszy do wykonywania zadań służbowych na poziomie podstawowym, na stanowisku policjanta w służbie prewencyjnej w komórkach organizacyjnych patrolowo-interwencyjnych i oddziałów prewencji Policji. Program szkolenia zawodowego podstawowego kończy się egzaminem końcowym.

Mury Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nowi funkcjonariusze opuszczą 16 grudnia br. Jest to już III edycja tego szkolenia w tym roku.

Tekst: DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol/podkom. Krzysztof Prychodko Dział Dowodzenia WSPol