W dniach od 15 do 26 maja br. w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbył się kurs specjalistyczny dla służby dyżurnej Komendy Głównej Policji, komend wojewódzkich Policji, Komendy Stołecznej Policji zorganizowany przez Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym Instytutu Służby Prewencyjnej WBiNP.

W trakcie dziesięciodniowego szkolenia 20 funkcjonariuszy pogłębiało swoją wiedzę dotyczącą pracy na stanowisku kierowania. Oprócz ćwiczenia reakcji na zdarzenie uczestniczy wymienili się doświadczeniami z codziennej służby.

Szkolenie prowadzone było przez wykładowców Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz nauczycieli stowarzyszonych z Wydziału Dyżurnych Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji, Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji. Opiekunem kursu był nadkom. Piotr Jędrys. W ramach szkolenia słuchacze brali również udział w wizycie studyjnej w Warszawie na Stanowisku Kierowania KGP, Stanowisku Kierowania KSP oraz lotnisku na Bemowie, gdzie stacjonują policyjne statki powietrzne.

Tekst i foto: nadkom. Piotr Jędrys Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym ISP WBiNP