W dniu 26 maja 2023 r. w imieniu nadinsp. dr hab. Iwony Klonowskiej Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mł. insp. dr Monika Porwisz Prorektor ds. rozwoju, wzięła udział w głównych obchodach Święta Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zaproszonych gości powitał  ks. prof. dr. hab. Ryszard Czekalski, rektor Uczelni. W przemówieniu inaugurującym Rektor podziękował za przybycie na uroczystość oraz podziękował społeczności akademickiej za zaangażowanie w pracę naukową, badawczą, organizacyjną na rzecz UKSW. Rektor podkreślił, że obok rozwoju potencjału badawczego i naukowego oraz podnoszenia jakości kształcenia, istotny jest także dalszy rozwój nowoczesnej infrastruktury służącej pracownikom naukowym, studentom, doktorantom.

Z okazji Święta UKSW list do społeczności UKSW skierował prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który odczytała minister Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  Pani Minister Grażyna Ignaczak-Bandych w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczyła odznaczenia państwowe kilkunastu wykładowcom Uczelni – złote, srebrne i brązowe krzyże zasługi w dziedzinie nauki.

W czasie Święta Uczelni wręczone zostały także Nagrody Naukowe Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego za wybitną działalność naukową oraz nagroda specjalna za całokształt osiągnięć naukowych.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, władz kościelnych, rektorzy uczelni oraz  społeczność akademicka Uniwersytetu: władze, wykładowcy akademiccy, pracownicy administracji, studenci i doktoranci.

Święto Uczelni. Wdzięczni Alma Mater - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (uksw.edu.pl)

Tekst: mł. insp. dr Monika Porwisz
Foto: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie