W imieniu nadinsp. dr hab. Iwony Klonowskiej Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w  dniu 26 maja 2023 r. mł. insp. dr Agnieszka Choromańska Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, wzięła udział w obchodach święta Lotniczej Akademii Wojskowej.

Uroczysty apel z okazji święta odbył się na placu przed pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt. Rektor-Komendant LAW, gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof Cur po dokonaniu przeglądu pododdziałów powitał przybyłych gości oraz zgromadzoną kadrę i pracowników resortu obrony narodowej.

Podczas obchodów Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Wojskowego MON Jakub Mykowski wraz z Jego Magnificencją Rektorem-Komendantem wręczyli odznaczenia, wyróżnienia i odznaki pamiątkowe LAW żołnierzom i pracownikom Akademii w tym nadanych przez Ministra Obrony Narodowej, a także mianowania na wyższy stopień oficerski.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest partnerem naukowym Lotniczej Akademii Wojskowej, w związku z zawartym porozumieniem o współpracy naukowo-dydaktycznej, w ramach której strony mogą organizować wspólnie przedsięwzięcia badawcze, dydaktyczne i organizacyjne.

Facebook LAW: https://www.facebook.com/lawdeblin/photos/pcb.6401824459883692/6401816703217801

Tekst: mł. insp. dr Agnieszka Choromańska Dziekan WBiNP WSPol
Foto: LAW