30 maja 2023 roku o godzinie 14:30  na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie rozpoczął się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Szczytnie st. bryg. Grzegorz Rybaczyk witając przybyłych gości oraz wygłaszając uroczyste przemówienie, po którym zostały wręczone odznaczenia, awanse oraz mianowania na wyższe stanowiska służbowe.

W uroczystościach udział wzięli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Błażej Poboży, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki nadbryg. Tomasz Komoszyński,  przedstawiciele służb mundurowych, samorządów, instytucji współpracujących, strażacy, druhowie oraz pracownicy cywilni komendy.

Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie reprezentowała mł. insp. dr Agnieszka Sadło-Nowak Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych.

Tekst: st. kpt. Łukasz Wróblewski KP PSP w Szczytnie/mł. insp. dr Agnieszka Sadło-Nowak Prodziekan WBiNP WSPol
zdjęcia: st. kpt. Łukasz Wróblewski KP PSP w Szczytnie