W imieniu nadinsp. dr hab. Iwony Klonowskiej Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w  dniu 31 maja 2023 r. mł. insp. dr Agnieszka Choromańska Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, wzięła udział w obchodach święta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W ramach obchodów 24. Rocznicy powstania Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UWM, któremu towarzyszyło kilka ważnych dla wspólnoty uniwersyteckiej wydarzeń, w tym w szczególności nadanie godności doktora honoris causa UWM prof. Marii Siemionow. Prof. Dawid Lawrysz, promotor dotoratu honoris causa prof. Marii Siemionow, podkreślił, że dorobek uczonej jest ogromny i mieści się w wielu polach działalności. Przedstawił prof. Siemionow jako wybitnego naukowca, lekarza, chirurga, organizatora, nauczyciela akademickiego, wychowawcę kadr naukowych oraz człowieka o niezwykłej życzliwości i gotowości do pomagania.

Ponadto Statuetką Nicolaus Copernicus odznaczona została prof. Danuta Kruk.

Ważnym punktem uroczystości była także promocja doktorów i doktorów habilitowanych. Tym bardziej że w gronie tych ostatnich znalazł się wieloletni nauczyciel akademicki Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – ks. dr hab. Wojsław Czupryński.

Podczas wydarzenia pracownicy UWM odebrali państwowe i resortowe odznaczenia. Wśród wyróżnionych tego dnia znalazł się również rektor UWM. Profesor Jerzy Przyborowski, na wniosek Stowarzyszenia „Rodzina Katyńska” został odznaczony Medalem „Pro Patria”, przyznawanym osobom szczególnie zasłużonym w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny.

Tekst: mł. insp. dr Agnieszka Choromańska Dziekan WBiNP WSPol w Szczytnie
Foto: UWM w Olsztynie