31 maja br. w murach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie gościliśmy studentów z Bielskiej Akademii Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II oraz przedstawicieli klas mundurowych Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach. Wizyta została zorganizowana przez Dział Komunikacji Społecznej oraz Dziekanat Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Nauk Prawnych WSPol w Szczytnie. Uczniowie zapoznali się m.in. z bazą dydaktyczno-szkoleniową Uczelni.

W murach naszej Uczelni gościliśmy 16 studentów - kierunku Bezpieczeństwo Narodowe Akademii Bielskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II z Białej Podlaskiej, wspólnie z  2 laureatami IX Ogólnopolskiej Olimpiady Turnieju Klas o Profilu Mundurowym z Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach.

Wizyta zaproszonych gości miała na celu przybliżenie wiedzy na temat naszej Uczelni oraz zapoznanie z jej bazą dydaktyczno-szkoleniową. Dzięki uprzejmości kierownictwa poszczególnych komórek organizacyjnych WSPol, nasi goście mieli możliwość uczestniczenia w prezentacji strzelnicy, hali sportów walki, siłowni i krytej pływalni, którą przeprowadzili wykładowcy Zakładu Wychowania Fizycznego podinsp. Rafał Zawalniak oraz podkom. Mariusz Pracz.

Natomiast wykładowca Zakładu Studiów nad Przestępczością podinsp. Norbert Szostak oprowadził młodzież po pomieszczeniach Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego, w których odbywają się szkolenia specjalistyczne policjantów.

Następnie zwiedzającym został zaprezentowany symulator działań policyjnych w sytuacjach kryzysowych, prezentację przeprowadził wykładowca Zakładu Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym podkom. Maciej Brocki.

Podsumowaniem wizyty było spotkanie z pracownikiem Dziekanatu Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Panią Natalią Szwejkowską, która przedstawiła ofertę kształcenia naszej Uczelni oraz z sierż. szt. Paulą Łukasik, która omówiła pracę Działu Organizacji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego.

Przedstawiciele chojnickiej szkoły gościli w Wyższej Szkole Policji w ramach nagrody ,,Dnia edukacyjnego” przyznanej przez Komendanta-Rektora WSPol w Szczytnie dr hab. Iwonę Klonowską.

Tekst: DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol