Wczoraj tj. 4 czerwca br., Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie wystawiła stoisko promocyjne podczas pikniku zorganizowanego w ramach Gminnego Dnia Rodziny. Funkcjonariusze i pracownicy Działu Komunikacji Społecznej WSPol w przedsięwzięciu wzięli udział na zaproszenie Pani Marianny Bogusławy Szydlik - Wójta Gminy Dźwierzuty.

Międzynarodowy Dzień Rodzin to święto, które obchodzone jest 15 maja. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 roku. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny. W Polsce, przedsięwzięcia na rzecz rodzin, organizowane są na przełomie maja i czerwca.

W minioną niedzielę, w pobliskich Dźwierzutach, zorganizowano Gminny Dzień Rodziny. Przedsięwzięcie, które licznie przyciągnęło społeczność lokalną, odbyło się na terenie Strzeleckiego Klubu Sportowego „Bielik” w Dźwierzutach. W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in.: Rodzinny Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Dźwierzuty, dmuchańce, animacje i konkursy z nagrodami oraz stoiska organizatorów i innych instytucji, w tym Ochotniczej Straży Pożarnej Dźwierzuty i Targowo, Nadleśnictwa Korpele i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Na stoisku Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uczestnicy pikniku mogli dowiedzieć się więcej o specyfice naszej Uczelni oraz zawodzie policjanta. Nie zabrakło pamiątkowych gadżetów promocyjnych oraz elementów odblaskowych i policyjnych kolorowanek dla najmłodszych. Funkcjonariusze DKS WSPol omawiali z najmłodszymi i przypominali im podstawowe zasady bezpieczeństwa pieszych na drodze, a także uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy, w tym rozpoznania i rozpoczęcia resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem sprzętu do symulacji (fantomy). Najważniejszą rzeczą jaką udało się osiągnąć podczas spotkania z policjantami oprócz promocji i profilaktyki były uśmiechy najmłodszych.

Tekst: DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol