Podinsp. Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie to czołowy sportowiec naszej Uczelni oraz członek lekkoatletycznej reprezentacji polskiej Policji. To funkcjonariusz, który ma na swoim koncie niezliczoną ilość sukcesów sportowych zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Po raz kolejny stanął na podium zawodów sportowych, tym razem w Półmaratonie Po Kolei.

4 czerwca br. w miejscowości Lemany zorganizowano drugą edycję „Półmaratonu Po Kolei”, biegowej imprezy szlakiem byłej trasy kolejowej adaptowanej na potrzeby turystycznego rozwoju powiatu szczycieńskiego. W zawodach udział wzięło dwóch przedstawicieli naszej Uczelni, podinsp. Maciej Wojciechowski oraz słuchacz szkolenia zawodowego podstawowego post. Karol Kokosza (na co dzień funkcjonariusz OPP KWP Olsztyn).

Rywalizacja w wymagających, ale przepięknych warunkach atmosferycznych przy bezchmurnym niebie przyniosła naszym reprezentantom znakomite wyniki. Maciej Wojciechowski zajął 2. miejsce a Karol Kokosza 3. miejsce open ulegając tylko nieznacznie utytułowanemu biegaczowi z Iławy Adrianowi Przybyle - tegorocznemu Mistrzowi Polski w maratonie z Dębna. Nasi reprezentanci zajęli również czołowe miejsca w klasyfikacji służb mundurowych – odpowiednio Maciej Wojciechowski pierwsze i Karol Kokosza drugie. Zawody organizowało Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Szczycieńskie, a współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w Szczytnie, Urząd Gminy Szczytno, Urząd Gminy Dźwierzuty, 8. Szczycieński Batalion Radiotechniczny oraz OSP Gmin Szczytno i Dźwierzuty.

Reprezentantom naszej Uczelni gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Wyniki:

Tekst: podinsp. Maciej Wojciechowski DZiT WSPol/ DKS WSPol