W dniach 4 - 7 czerwca 2023 r. gościliśmy w murach naszej Uczelni prof. Chrisa Eskridge’a  z Uniwersytetu w Lincoln w stanie Nebraska USA. Profesor jak co roku odwiedza Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, aby przeprowadzić wykłady z zakresu kryminologii i nauk prawnych.

W dniu 5 czerwca br. mł. insp. dr Monika Porwisz - Prorektor ds. Rozwoju Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mł. insp. Agnieszka Choromańska - Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych, oraz mł. insp. Agnieszka Sadło-Nowak - Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych uroczyście przywitały Gościa.

Profesor Chris Eskridge podczas swojej wizyty w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wygłosił wykłady dla studentów kierunku Nauka o Policji na temat „Uprawnienia i funkcjonowanie Policji w Stanach Zjednoczonych Ameryki” oraz „Organizacja i funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych Ameryki”.

Prof. Chris Escridge, jest od wielu lat dyrektorem wykonawczym Amerykańskiego Towarzystwa Kryminologicznego.

Tekst: nadkom. Wojciech Bilewicz INP WBiNP/DKS WSPol
Foto: nadkom. Wojciech Bilewicz INP WBiNP