Wczoraj, 12 czerwca br., w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej opublikowano Ustawę z dnia 14 kwietnia 2023 r. o zmianie nazw uczelni służb państwowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Policji, ustawy o Straży Granicznej, ustawy o Państwowej Straży Pożarnej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2023 poz. 1088). Zgodnie z ustawą nasza Uczelnia awansowała do grona uczelni akademickich i zmieni nazwę z Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie na Akademia Policji w Szczytnie.

Ustawa, którą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda podpisał 29 maja br. w Koszalinie, została wczoraj opublikowana w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod pozycją 1088. Zgodnie z ustawą nasza Uczelnia awansuje do grona uczelni akademickich i zmieni nazwę z Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie na Akademia Policji w Szczytnie. To bardzo ważny moment dla naszej Uczelni i uznanie dotychczasowego dorobku Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu i wspierali Uczelnię w tym procesie.

Ustawa wchodzi w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie miesiąca od dnia ogłoszenia, tj. 1 sierpnia 2023 r.

Tekst: DKS WSPol
Grafika: Agnieszka Kamińska DKS WSPol