12 czerwca br. w murach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie gościliśmy przedstawicieli Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie. Wizyta, która została zorganizowana przez członków i opiekunów Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

W naszej Uczelni gościliśmy 23 studentów – członków kół  naukowych bezpieczeństwa wewnętrznego i logistyki Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie. Głównym celem wizyty było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, poznanie bazy naukowo-dydaktycznej, przedstawienie możliwości kontynuowania nauki na II stopniu studiów w zakresie Nauk o Bezpieczeństwie i możliwością pełnienia służby w Policji.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z przedstawicielami Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie: mł. insp. dr. Agnieszką Sadło-Nowak – Prodziekanem Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych, nadkom. dr. Adamem Płaczkiem – Dyrektorem Instytutu Służby Prewencyjnej WBiNP, podinsp. Robertem Czerniawskim –  Kierownikiem Zakładu Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym, nadkom. dr. Jarosławem Sikorą  opiekunem Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz kom. Krystianem Kapuścińskim opiekunem pomocniczym ww. koła naukowego.

Dzięki uprzejmości kierownictwa poszczególnych komórek organizacyjnych WSPol studenci mieli możliwość uczestniczyć w prezentacji strzelnicy i obiektów sportowych, które przeprowadzili wykładowcy Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej WBiNP WSPol. Następnie zaprezentowany został symulator działań policyjnych w sytuacjach kryzysowych. Prezentację przeprowadzili wykładowcy Zakładu Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym Instytutu Służby Prewencyjnej WBiNP WSPol.

Tekst i foto:kom. Krystian Kapuściński ISP WBiNP WSPol