Kolejni stypendyści programu Erasmus+ rozpoczęli naukę w Wyższej Szkole Policji. Tym razem semestr studiów w szczycieńskiej uczelni realizują studenci z Węgier i Turcji. Naszym gościom życzymy wielu pozytywnych emocji związanych zarówno z nauką w WSPol, jak i pobytem w Polsce.

23 lutego 2016 r. dwóch studentów Wydziału Egzekwowania Prawa Państwowego Uniwersytetu Służb Publicznych w Budapeszcie (Węgry) oraz studentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Administracyjnych Uniwersytetu Anadolu w Eskişehir (Turcja)  rozpoczęli naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Zagraniczni studenci przez kilka miesięcy będą realizować semestr studiów w WSPol w języku angielskim. Kontynuacja przez nich nauki w zagranicznym ośrodku kształcenia możliwy jest dzięki podpisanemu przez uczelnie porozumienia o współpracy w ramach programu Erasmus+.

Studenci z Węgier oraz Turcji po przylocie 18 lutego br. do Polski zdążyli zwiedzić Szczytno.  Pracownik uczelni zapoznał gości z infrastrukturą miasta, a także bazą dydaktyczną WSPol.

Stypendyści programu Erasmus+ spotkali się również z Panią insp. dr hab. Izabelą Nowicką - Prorektor ds. Studenckich oraz podinsp. Anną Ćwiklińską – Koordynatorem  Programu Erasmus+ w WSPol. Podczas spotkania przybliżono studentom program kształcenia w Wyższej Szkole Policji oraz przekazano podstawowe informację dotyczące ich pobytu w Polsce.

(et/db)