14 czerwca br., Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie gościła młodzież klas mundurowych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie oraz Oddziału Przygotowania Wojskowego z Liceum Ogólnokształcącego w Piszu. Wizyta, która została zorganizowana przez Dział Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, miała na celu przybliżenie wiedzy na temat Uczelni oraz zapoznanie z jej ofertą i bazą dydaktyczno-szkoleniową.

Wczoraj w murach naszej Uczelni gościliśmy 49 uczniów klas mundurowych wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie i Oddziału Przygotowania Wojskowego z Liceum Ogólnokształcącego w Piszu. Wizyta miała na celu przybliżenie wiedzy na temat naszej Uczelni, zapoznanie z jej ofertą i bazą dydaktyczno-szkoleniową oraz zachęcenie młodzieży do wstąpienia w szeregi naszej formacji.

Dzięki uprzejmości kierownictwa poszczególnych komórek organizacyjnych WSPol, nasi goście mieli możliwość uczestniczyć w prezentacji strzelnicy, hali sportów walki oraz krytej pływalni, którą przeprowadzili wykładowcy Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej WBiNP nadkom. Cezary Rożek, nadkom. Krzysztof Gackowski i podkom. Mariusz Pracz. Podczas prezentacji strzelnicy licealistom zademonstrowano również techniki posługiwania się bronią palną, w tym postawy strzeleckie, sposób dobycia broni i jej przeładowania ze szczególnym zwróceniem uwagi na kwestie bezpieczeństwa. Młodzież miała również możliwość poznania sposobów wyciągania z pojazdu niesubordynowanego kierowcy oraz przyjrzenia się zajęciom z zakresu wychowania fizycznego, ze zwróceniem uwagi na meldunek dowódcy plutonu składany przełożonemu przed rozpoczęciem zajęć.

Wykładowca Zakładu Studiów nad Przestępczością Instytutu Służby Kryminalnej WBiNP WSPol kom. Marcin Buchholz oprowadził młodzież po pomieszczeniach Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego, w których prowadzone są szkolenia specjalistyczne policjantów. Największe zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudziły pomieszczenia szkoleniowe służące zwalczaniu przestępczości narkotykowej oraz doskonalące umiejętności policjantów podczas czynności przeszukania. Młodzież miała również możliwość przyjrzenia się zajęciom poświęconym zdobywaniu umiejętności kierowania ruchem drogowym oraz musztry policyjnej, w której dzięki podkom. Dariuszowi Pędzichowi z Działu Dowodzenia WSPol mogli spróbować swoich sił.

Następnie zwiedzającym został zaprezentowany symulator działań policyjnych w sytuacjach kryzysowych. Prezentację przeprowadził wykładowca Zakładu Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym Instytutu Służby Prewencyjnej WBiNP WSPol podkom. Maciej Brocki. Podsumowaniem wizyty było spotkanie z pracownikiem Dziekanatu Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Panią Justyną Daszewską, która przedstawiła ofertę kształcenia oraz z sierż. szt. Paulą Łukasik z Działu Organizacji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego, która omówiła procedurę doboru kandydatów do służby w Policji.

Tekst: DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol