W dniach 14.06-15.06.2023 w Warszawie odbył się zorganizowany przez Ogólnopolską Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych V Ogólnopolski Konwent „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”. Wydarzenie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Programu „Bądź Bezpieczny na Drodze” edycja 2018-2025 i miała charakter charytatywny. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki.

W Konwencie wzięli udział przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, kom. Grzegorz Kamiński i podkom. Marek Wyrozębski, instruktorzy z Zakładu Prewencji i Profilaktyki Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych.  Komisarz Grzegorz Kamiński w trakcie wydarzenia wygłosił referat pt. „Symulator wspomagający szkolenie policjantów realizujących czynności na miejscu zdarzenia drogowego”.

Przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie czynnie włączają się w działania ogólnopolskiego programu „Bądź Bezpieczny na Drodze” edycja 2018-2025 poprzez wymianę doświadczeń na płaszczyźnie współpracy pomiędzy urzędami administracji publicznej, przedstawicielami nauki i biznesu oraz innymi podmiotami w zakresie udoskonalenia dotychczasowych i poszukiwania nowych innowacyjnych rozwiązań oraz minimalizacji skutków wypadków komunikacycjnych w wymiarze lokalnym, krajowym, a także międzynarodowym.

Po wygłoszonym referacie kom. Grzegorz Kamiński i podkom. Marek Wyrozębski z rąk Pani dr Aleksandry Kieres - Prezes Fundacji „Nadzieja”, otrzymali pamiątkowe medale oraz oficjalne podziękowania za zaangażowanie i włączanie się w pracę na rzecz poprawy systemu bezpieczeństwa drogowego w Polsce.

Tekst: kom. Grzegorz Kamiński ZPiP ISP WBiNP/DKS WSPol
Foto: podkom. Marek Wyrozębski ZPiP ISP WBiNP/podkom. Jolanta Zawaleń CSP Legionowo