Krew to lek ratujący życie. Nie można jej kupić, ale wielu z nas może się nią podzielić i w ten sposób pomóc tym, którzy jej potrzebują. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie pamięta o potrzebujących i 16 czerwca br. na terenie naszej Uczelni po raz kolejny zorganizowano zbiórkę krwi.

Dzisiaj, o godzinie 08:30, na teren Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wjechał krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Policjanci, słuchacze i pracownicy cywilni naszej Uczelni jak zawsze stawili się przed akademikiem nr 3, aby oddać najcenniejszy dar życia jakim jest krew. W sumie zebrano 10 litrów tego bezcennego daru życia.

Warto przypomnieć, że dwa dni temu, tj. 14 czerwca br., na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Krwiodawcy. Hasło kampanii Światowego Dnia Krwiodawcy 2023 to: „Oddaj krew, oddaj osocze, dziel się życiem, dziel się często”. Podkreśla ono znaczenie regularnego oddawania krwi lub osocza w celu stworzenia bezpiecznego i zrównoważonego zaopatrzenia w krew i produkty krwiopochodne, które mogą być zawsze dostępne na całym świecie, tak aby wszyscy potrzebujący pacjenci mogli otrzymać leczenie na czas.

Wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią, dziękujemy. Pomagamy i chronimy!

Tekst: DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol