Współpraca w ramach programu Erasmus+ pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie a Akademią MSW w Sofii (Bułgaria) zaowocowała kolejną mobilnością pracowników. W dniach 19-22 czerwca br. mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli uczelni bułgarskiej – prof. Ilina Savova oraz Pana Nikolaya Nikolova.

Prof. Ilin Savov – prorektor Academy of the Ministry of Interior, łączył mobilność w celu prowadzenia zajęć ze szkoleniem dotyczącym kształcenia w zakresie zwalczania terroryzmu. Pan Nikolay Nikolov – nauczyciel akademicki z uczelni bułgarskiej, odbył mobilność w celu szkoleniowym, poświęconą poznawaniu praktycznych metod kształcenia z zakresu taktyk i technik interwencji oraz samoobrony w WSPol. W przypadku obu panów była to kolejna już wizyta w naszej Uczelni.

Wizytę rozpoczęto spotkaniem z Dziekanem Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych WSPol mł. insp. dr. Agnieszką Choromańską i Prodziekanem WBiNP mł. insp. dr. Agnieszką Sadło-Nowak. Następnie goście poznali zadania oraz infrastrukturę Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego. Odbyli także spotkanie z przedstawicielami Działu Komunikacji Społecznej, w trakcie którego omówiono możliwości publikowania artykułów w wydawanych przez WSPol czasopismach naukowych. Stypendystom zaprezentowano też symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych przeznaczony do prowadzenia zajęć symulacyjnych realizowanych w formie treningu sztabowego, strzelnicę i obiekty sportowe. Goście obserwowali również zajęcia prowadzone przez pracowników Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej WBiNP WSPol.

Wizyta gości z Akademii MSW w Sofii była okazją do zaprezentowania potencjału Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, wymiany doświadczeń, wiedzy, umiejętności i dobrych praktyk nauczycielskich. W trakcie spotkań omawiano możliwości dalszego rozwoju współpracy międzyuczelnianej oraz wymiany stypendystów Erasmusa+. Akademia MSW w Sofii to uczelnia, z którą prowadzimy najbardziej ożywione kontakty w ramach Programu. Wizyta prof. Ilina Savova oraz Nikolaya Nikolova z pewnością przełoży się na dalszą, ciekawą współpracę dydaktyczną i naukową.

Tekst: Anna Ćwiklińska Zespół do spraw Integracji Europejskiej i Kontaktów Międzynarodowych WSPol/DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol