W dniach 20-22 czerwca 2023 r. w Szkole Policji w Pile odbył się Finał VI Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”. 22 czerwca br. w imieniu nadinsp. dr. hab. Iwony Klonowskiej – Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mł. insp. dr Monika Porwisz – Prorektor ds. rozwoju, uczestniczyła w uroczystym zakończeniu finału konkursu. W konkursie udział wzięło 17 grup reprezentujących garnizony poszczególnych województw, w tym garnizon Stołeczny.

22 czerwca 2023 r. otwarcia uroczystości, kończącej rywalizację najlepszych w służbie kryminalnej, dokonała insp. Beata Różniak-Krzeszewska – Komendant Szkoły Policji w Pile. W uroczystość, oprócz organizatorów Konkursu, udział wzięli: nadinsp. Paweł Dobrodziej – Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Paweł Półtorzycki – Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji, komendanci Szkół Policji, zastępcy komendantów wojewódzkich Policji, dyrektorzy Biur Komendy Głównej Policji i naczelnicy Zarządów CBŚP, w tym zespół ekspertów oraz sędziowie Konkursu oraz licznie zgromadzeni funkcjonariusze polskiej Policji – uczestnicy zmagań konkursowych.

Organizatorami konkursu byli: Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji, Biuro Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Komendy Głównej Policji, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji oraz Szkoła Policji w Pile. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej.

Więcej informacji: http://pila.szkolapolicji.gov.pl/spp/aktualnosci/2023/118777,Final-VI-Ogolnopolskiego-Konkursu-Policjant-Sluzby-Kryminalnej-Roku-2023.html

Tekst: Prorektor ds. rozwoju mł. insp. dr Monika Porwisz/DKS WSPol
Foto: Szkoła Policji w Pile