Okłądka Minister Edukacji i Nauki, w Komunikacie z dnia 17 lipca 2023, na podstawie art. 267 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. –  Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce ogłosił aktualny wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych. Miło nam poinformować, że „Przegląd Policyjny” - czasopismo naukowe wydawane przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie zwiększyło swoją dotychczasową punktację i uzyskało 100 punktów.

17 lipca 2023 r. ukazał się Komunikat Ministra Edukacji i Nauki w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, w którym czasopismo „Przegląd Policyjny” otrzymało 100 punktów.

Uczelnia jest wydawcą trzech czasopism naukowych, które znajdują się w ministerialnym wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji naukowych. Warto w tym miejscu przypomnieć, że już w 2021 r. zwiększyła się przypisana im liczba punktów. „Przegląd Policyjny” oraz „Internal Security” otrzymały wówczas po 70 pkt, a „Policja. Kwartalnik Kadry Kierowniczej Policji” — 20 pkt. Zgodnie z najnowszym komunikatem „Przegląd Policyjny” po raz kolejny zwiększył swoją liczbę punktów.

Cieszymy się, że dbałość o najwyższe standardy wydawnicze, gwarantująca wysoki poziom naukowy publikowanych artykułów i ich znaczący wpływ na rozwój nauki, zostały po raz kolejny docenione przez grono wybitnych naukowców i specjalistów pracujących w zespołach doradczych oceny czasopism.

„Przegląd Policyjny” jest najstarszym w Polsce czasopismem naukowym wydawanym przez Policję (pierwszy numer ukazał się w 1936 r.). To jedyne czasopismo o profilu naukowym, eksponujące złożone aspekty bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także szeroko rozumianej działalności Policji. Artykuły zawarte w „Przeglądzie Policyjnym” publikowane są w języku polskim i angielskim.

Redakcje czasopism zapraszają do publikowania artykułów w wydawanych czasopismach, co z pewnością przyczyni się do rozwoju dyscyplin naukowych związanych z bezpieczeństwem oraz umożliwi wpływ na kształtowanie się zarówno dyscyplin, jak i systemu bezpieczeństwa i porządku publicznego państwa. Obecnie zajmowana przez „Internal Security”, „Przegląd Policyjny” oraz „Policja. Kwartalnik Kadry Kierowniczej Policji” wysoka pozycja wśród czasopism z tej dyscypliny naukowej daje doskonałą okazję do owocnej współpracy i rozwoju.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres Redakcji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tekst: DKS WSPol
Grafika: Agnieszka Kamińska