Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Piotr Bogdalski oraz Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Marek Bojarski podpisali porozumienie o współpracy.

26 lutego 2016 r. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zyskała nowego partnera – Uniwersytet Wrocławski. Pod treścią porozumienia o współpracy dydaktycznej, naukowo-badawczej

i wydawniczej swoje podpisy złożyli rektorzy obu uczelni – insp. dr hab. Piotr Bogdalski oraz prof. dr hab. Marek Bojarski.

Dzięki podpisanemu porozumieniu współpraca pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie a Uniwersytetem Wrocławskim opierać się będzie przede wszystkim na wymianie doświadczeń w zakresie jakości kształcenia studentów, wzajemnych wizytach roboczych mających na celu zapoznanie się z organizacją procesu dydaktycznego, specyfikacją nauczania oraz budową programów studiów, udzielaniu wszechstronnej pomocy w zbieraniu materiałów do opracowań naukowych, dydaktycznych oraz prac dyplomowych, wymianie doświadczeń w zakresie metodyki nauczania oraz rozbudowy i modernizacji bazy dydaktycznej, organizacji i pomocy w realizacji przedsięwzięć naukowych w postaci kursów, seminariów, warsztatów, narad i konferencji, wspólnym prowadzeniu badań naukowych i prac rozwojowych, w tym finansowanych ze środków krajowych i Unii Europejskiej, opracowywaniu materiałów publikacyjnych, a także analiz, raportów, ekspertyz i komentarzy tematycznych, wymianie materiałów dydaktycznych, wspólnym organizowaniu staży naukowych, prowadzeniu zajęć przez przedstawicieli obu Uczelni na studiach oraz innych formach kształcenia.

(db)