Kolejny raz społeczność akademicka Wyższej Szkoły Policji udowodniła, że nie jest obojętna na los potrzebujących. W odpowiedzi na apele RCKiK w Olsztynie policjanci, pracownicy, studenci oraz słuchacze WSPol tłumnie zjawili się w miejscu, w którym mogli oddać cząstkę siebie – niecały pół litra krwi. Dla krwiodawców to tylko kilka minut spędzonych na fotelu – dla innych szansa na życie.

26 lutego 2016 r. –  jak w każdy, ostatni piątek miesiąca – do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przyjechali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Cel spotkania zawsze taki sam – zbiórka drogocennego surowca, który ratuje życie, a którego zapasy, nieustannie się kończą.

Podczas akcji 41 policjantów, pracowników, studentów oraz słuchaczy WSPol wyraziło chęć oddania 450 ml krwi. Tego dnia do potrzebujących popłynęło 14,85 litrów krwi.

Pamiętajmy !

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności, wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować czyjeś życie.

Wszystkim, którzy bezinteresownie podzielili się swoją krwią dziękujemy, zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnych akcjach.

(db)

fot. (db)