Oddawanie krwi to przede wszystkim wielka pomoc i wielki dar jaki możemy ofiarować drugiej osobie. To także odruch serca jakim kierują się policjanci, słuchacze i pracownicy cywilni naszej Uczelni.

To także moment historyczny, gdyż piątek 11 sierpnia wpisze się na stałe w historii Akademii Policji w Szczytnie, gdyż właśnie dziś po raz pierwszy po zmianie nazwy gościliśmy mobilny punkt poboru krwi. Zarówno wtedy gdy byliśmy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie jak i teraz po zmianie nazwy, można na nas liczyć. Za każdym razem przed autobusem ustawiają się kolejki chętnych, którzy z głębi serca chcą podzielić się najcenniejszym darem życia jakim jest krew.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku. U dorosłego człowieka krąży ok. 5 – 6 l. krwi. Krew mogą oddawać osoby w wieku od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym.

11sierpnia br. w Akademii Policji w Szczytnie oddaliśmy blisko 10 litrów. Wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią, dziękujemy.

Tekst: DKS APwSZ
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSZ