Herb Polski

W piątek, 1 września br., w Akademii Policji w Szczytnie zakończyła się pierwsza w tym roku i pierwsza pod nowym szyldem Akademii edycja kursu specjalistycznego dla oficerów prasowych Policji w zakresie wykonywania działalności prasowo-informacyjnej. Organizatorem szkolenia jest Instytut Nauk Społecznych.

Szkolenie miało charakter warsztatów, podczas których uczestnicy doskonalili wiedzę z zakresu współpracy z mediami, zasad skutecznego prowadzenia polityki informacyjnej oraz budowania pozytywnego wizerunku – zarówno formacji, jak i własnego. W tym celu wykorzystuje się profesjonalne studio nagrań telewizyjnych i radiowych, aby zadania praktyczne jak najbardziej przypominały rzeczywisty kontakt z dziennikarzem.

Szkolenie uczy prawidłowych zachowań przed kamerą i w studio radiowym, również w sytuacji kryzysowej. Doskonalone są techniki komunikacyjne i autoprezentacyjne. Program kursu jest tak skonstruowany, aby oficerowie prasowi Policji mogli ćwiczyć i doskonalić optymalne rozwiązania, a z pomocą prowadzących analizować i eliminować ewentualne błędy. Podczas szkolenia analizuje się akty prawne warunkujące pracę oficera prasowego oraz zgłębiane są zagadnienia związane z profesjonalnym wykonywaniem pracy na tym stanowisku. Omawiane są źródła informacji, sposoby przygotowywania informacji do publikacji oraz działania systemu obiegu i wymiany informacji na zewnątrz.

Ponadto uczestnicy mogą doskonalić wiedzę w zakresie psychologicznych i społecznych uwarunkowań swej pracy, zasad poprawnej komunikacji interpersonalnej, regulacji prawnych oraz zagadnień poprawności językowej i etykiety czy podstaw public relations. Wykorzystanie studia nagrań, jakim dysponuje Akademia Policji w Szczytnie gwarantuje niezwykle praktyczny i wysoki poziom warsztatów.

 

Tekst: podinsp. Sylwia Królicka INS WBiNP APwSz
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz