Summer Camp to cyklicznie organizowany wyjazd przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Odbywa się on na początku września. Jest to wydarzenie, podczas którego studenci, szczególnie ci rozpoczynający swoją przygodę na Uniwersytecie, mają okazję spotkać się, poznać, zintegrować i przygotować się na nadchodzący rok akademicki i łatwiej wkroczyć w nowy etap edukacji.

5 września br. na zaproszenie dr. hab. Anny Fidelus – Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, nadkom. dr Marcin Nowak – adiunkt Zakładu Prewencji i Profilaktyki Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie uczestniczył w corocznym spotkaniu integracyjnym Summer Camp UKSW.

Przedstawiciel Akademii Policji w Szczytnie przeprowadził dla studentów zajęcia z podstaw samoobrony, przybliżył zakres stosowania będących na wyposażeniu Policji środków przymusu bezpośredniego, jak również omówił podstawowe elementy pierwszej pomocy.

To pierwsze i bez wątpienia nie ostatnie przedsięwzięcie realizowane w ramach współpracy Uczelni od momentu zmiany nazwy.

Tekst: nadkom. Marcin Nowak ZPiP ISP WBiNP
Foto: Ł. Sikorski