W dniach 28-29 września 2023 r. nadkom. dr Marcin Nowak – ratownik medyczny, adiunkt Zakładu Prewencji i Profilaktyki Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie uczestniczył w Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ramach przedmiotowego przedsięwzięcia realizowane były jednocześnie trzy konferencje: III Konferencja Naukowa „Interdyscyplinarne Spojrzenie na Nauki o Zdrowiu” pamięci prof. dr. hab. n. med. Piotra Lassa, V Kongres Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży oraz XXVII Konferencja Naukowa Wydziału Farmaceutycznego GUMED.

W ramach jednej z sesji tematycznych przedstawiciel Akademii Policji w Szczytnie przybliżył uczestnikom konferencji znaczenie działań policyjnych realizowanych wobec szczególnej kategorii osób w tym osób z zaburzeniami psychicznymi, niekontrolujący swoich zachowań, jak i osób będących pod wpływem środków odurzających. W czasie wystąpienia nadkom. dr Marcin Nowak omówił środki przymusu bezpośredniego, które mogą zostać użyte wobec wspomnianych osób w tym przedmiot przeznaczony do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej i dalsze postępowanie związane z udzieleniem pierwszej pomocy przez policjantów.

Tekst i foto: nadkom. dr Marcin Nowak ZPiP ISP WBiNP APwSz