Dzisiaj, 11 października br., w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Szczytnie, odbyło się Uroczyste Posiedzenie Rady Miasta z udziałem władz Miasta oraz władz Akademii Policji w Szczytnie. Było to wyjątkowe spotkanie, podczas którego podpisane zostało porozumienie w sprawie współpracy pomiędzy Akademią Policji w Szczytnie a Gminą Miejską Szczytno. Przedmiotowe porozumienie zostało jednogłośnie przyjęte Stanowiskiem Rady Miejskiej w Szczytnie.

Porozumienie zostało podpisane przez nadinsp. dr. hab. Iwonę Klonowską – Komendanta-Rektora Akademii Policji w Szczytnie i Pana Krzysztofa Mańkowskiego – Burmistrza Miasta Szczytno. Niniejszy dokument określa zasady wzajemnej współpracy, które mają sprzyjać efektywnemu współdziałaniu w obszarach działalności naukowej, badawczej, edukacyjnej, dydaktycznej, organizacyjnej i promocyjnej. Odnowienie porozumienia ma na celu zapewnienia sprawnego i skutecznego współdziałania w realizacji zadań ustawowych i statutowych Uczelni i Gminy.

Współpraca Miasta z Uczelnią jest efektem wzajemnego zaangażowania i zrozumienia. Jesteśmy partnerami przy realizacji różnych przedsięwzięć, w tym edukacyjnych, kulturalnych i charytatywnych. Podpisane porozumienie przyczyni się do pogłębienia naszej dotychczasowej współpracy. – (…) Stworzyliśmy bardzo dobrze działającą wspólnie „maszynę”, która wzajemnie się wspiera. Za nami wiele spotkań, wspólnych inicjatyw czy udział we wzajemnych przedsięwzięciach pokazujących pewną jednomyślność oraz wspólny cel – powiedziała Komendant-Rektor.

Tekst: DKS APwSz
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz