W dniach 22-24 listopada 2023 r. w Szkole Policji w Katowicach odbył się finał III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Funkcjonariusze na co dzień pełniący służbę na stanowisku kierowania w swoich macierzystych jednostkach, rywalizowali w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich była symulacja przeprowadzona na stanowisku kierowania a drugą test wiedzy składający się z 60 pytań.

Po dwóch dniach zmagań, spośród 17 policjantów służby dyżurnej reprezentujących wszystkie Komendy Wojewódzkie Policji oraz Komendę Stołeczną Policji wyłoniono zwycięzców. Najlepszymi dyżurnymi w kraju w roku 2023 okazali się:

I miejsce – mł. asp. Paweł Mańka z KWP we Wrocławiu (zastępca dyżurnego KMP we Wrocławiu)

II miejsce – st. asp. Paweł Hryc z KWP w Krakowie (dyżurny KPP w Zakopanem)

III miejsce – asp. Tomasz Sienkiewicz z KWP w Szczecinie (dyżurny KPP w Białogardzie).

Laureaci z rąk Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Romana Kustera, Zastępcy Dyrektora Głównego Sztabu Policji insp. Adama Szelińskiego oraz Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosława Gałuszki otrzymali złotą, srebrną lub brązową odznakę zwycięzcy konkursu wiedzy i sprawności zawodowej, nagrody pieniężne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji, a także okolicznościowe puchary.

W ramach prac zespołu powołanego decyzją Komendanta Głównego Policji do organizacji i przeprowadzenia III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji wraz z funkcjonariuszami Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji, Szkoły Policji w Katowicach, Szkoły Policji w Słupsku oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie czynny udział wzięli również przedstawiciele Akademii Policji w Szczytnie. Byli to: podinsp. Robert Czerniawski – Kierownik Zakładu Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych APwSz, podkom. Maciej Brocki – wykładowca w/w Zakładu oraz podinsp. Anna Królikowska z Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych APwSz.

Tekst: SP w Katowicach/podkom. Maciej Brocki ISP WBiNP APwSz
Foto: SP w Katowicach/BKS KGP