17 marca 2016 r. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie odwiedziła czteroosobowa delegacja Estońskiej Akademii Nauk o Bezpieczeństwie (Estonian Academy of Security Sciences) w Tallinie. Celem wizyty zagranicznych gości było zapoznanie się ze strukturą i funkcjonowaniem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz zwiedzenie jej bazy dydaktycznej.

Delegacja Estońskiej Akademii Nauk o Bezpieczeństwie do Polski przyjechała na zaproszenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, z którym ma podpisaną deklarację o współpracy w zakresie szkolnictwa policyjnego.

Jednym z punktów czterodniowego pobytu zagranicznych gości w naszym kraju było zwiedzenie bazy dydaktycznej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Wizytę w szczycieńskiej Uczelni goście rozpoczęli od spotkania z mł. insp. dr. Krzysztofem Łojkiem – Dziekanem Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego, podczas którego rozmawiali m.in. o funkcjonowaniu obu uczelni. Następnie delegacja z Tallina zwiedziła bazę dydaktyczną WSPol, w tym symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, symulator kierowania pojazdami uprzywilejowanymi w sytuacjach typowych i ekstremalnych, specjalistyczne pracownie Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego oraz strzelnicę.

db