17 marca 2016 r. odbyła się I Studencka Konferencja „Interdyscyplinarność Bezpieczeństwa. Teoria-praktyka-edukacja”, której głównym organizatorem był Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Ważną rolę, z punktu widzenia merytorycznego, odegrali współorganizatorzy tej konferencji, którymi były studenckie koła naukowe działające przy: Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Wydziale Administracji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziale Administracji Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku Białej.

Celem konferencji było przedstawienie możliwości teoretycznych i praktycznych aspektów z zakresu wielu dyscyplin naukowych w bezpieczeństwie w aspekcie prawnym, administracyjnym, organizacyjnym i edukacyjnym.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele dziewięciu uczelni z kraju. Konferencja sprzyjała wymianie poglądów studentów i ich nauczycieli akademickich na problemy ich interesujące z zakresu odzwierciedlonego jej tytułem. W zgodnej opinii uczestników konferencji istnieje wyraźna potrzeba organizacji tego typu przedsięwzięć w przyszłości, co służy bezpieczeństwu ogólnemu, podnoszeniu poziomu wiedzy wśród ludzi młodych oraz promocji osiągnięć uczelni zajmujących się działalnością naukową i dydaktyczną w tym obszarze. Uczestnicy konferencji uznali, że ta konferencja będzie pierwszą z cyklu.

Źródło: sgsp

Zdjęcia M. Niski