Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i większość z nas nastraja pozytywnie. To czas odpoczynku w gronie najbliższych, ale także refleksji i planów na Nowy Rok. Warto pamiętać, że obok nas są osoby, często samotne, które potrzebują wsparcia. Nie zapominając o takich osobach funkcjonariusze i pracownicy Akademii Policji w Szczytnie włączyli się w coroczną akcję dobroczynną Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie.

Po raz kolejny funkcjonariusze i pracownicy Akademii Policji w Szczytnie udowodnili, że los potrzebujących nie pozostaje im obojętny. Pod koniec listopada bieżącego roku do Akademii Policji w Szczytnie wpłynęła informacja dotycząca organizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie akcji dobroczynnej pod hasłem „Paczka świąteczna dla mieszkańca DPS – IV edycja”. Akcja ma charakter charytatywny i symboliczny, a jej celem oprócz pomocy innym jest integracja społeczności lokalnej i uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi.

Prośba, z którą do Uczelni zwrócili się organizatorzy akcji, dotyczyła wyłącznie wsparcia rzeczowego. Społeczność Akademii Policji w Szczytnie postanowiła odpowiedzieć na apel PCPR i wzorem lat ubiegłych zorganizować dobrowolną koleżeńską zbiórkę wśród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Uczelni na rzecz potrzebujących. Za zebrane w ramach zbiórki środki, po konsultacji z Dyrektorem PCPR, zakupiono najpotrzebniejsze artykuły.

15 grudnia 2023 r. pracownicy Działu Dowodzenia APwSz, przy wsparciu studentów i słuchaczy Uczelni oraz Działu Komunikacji Społecznej APwSz, przewieźli wszystkie zakupione artykuły do siedziby PCPR, które przekazano na ręce Pani Marty Ziółek – Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie. Wśród przekazanych rzeczy znalazły się m.in.: odzież, środki higieny osobistej, kosmetyki oraz środki spożywcze takie jak kawa, herbata czy słodycze. Dla jednych są to podstawowe rzeczy, dla innych jest to często wyłącznie marzenie, które nie byłyby możliwe do spełnienia bez wsparcia innych.

W tym miejscu nie można nie wspomnieć o tym, że do przekazanych artykułów dołączone zostały także rzeczy od naszych studentów i słuchaczy. Funkcjonariusze polskiej Policji - studenci i słuchacze naszej Uczelni po powzięciu informacji o zbiórce wśród funkcjonariuszy i pracowników Akademii Policji w Szczytnie na rzecz PCPR postanowili włączyć się w akcję. Przekazali oni m.in. słodycze, które wydawane były w ramach posiłków a także inne artykuły w tym kawę, herbatę czy świąteczne kubki ze słodyczami.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy włączyli się w akcję na rzecz PCPR. Przekazane dary zostaną rozdysponowane wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Szczytnie i filię DPS w Spychowie.

Tekst. DKS APwSz
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz