Herb Polski

8 stycznia 2024 roku Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego zorganizował w formule hybrydowej międzynarodową konferencję naukową pn. „Szkoła Logistyki”.  W konferencji udział wziął Dyrektor Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie nadkom. dr Adam Płaczek.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Szkoła Logistyki” to spotkanie różnych środowisk naukowych zajmujących się zagadnieniami logistyki w celu: wymiany doświadczeń i poglądów na temat miejsca logistyki w nauce, standaryzacji podstawowych pojęć, prezentacji aplikacyjnego wykorzystania nowych metod badawczych w logistyce, prezentacji dorobku i kierunków rozwoju naukowego ośrodków zajmujących się zagadnieniami logistyki, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań mających aplikacyjne wykorzystanie w logistyce, prezentacja optymalnych i efektywnych rozwiązań w dziedzinie logistyki oraz prezentacja metod i narzędzi naukowych wykorzystywanych w logistyce.

Obrady odbywały się w sesjach tematycznych dotyczących m.in.: logistyki transportu, logistyki w służbie zdrowia, logistyki w zarządzaniu i służbach mundurowych, logistyki w naukach o zdrowiu i medycynie oraz holistyki.

W trakcie sesji poświęconej logistyce w zarządzaniu i służbach mundurowych, nadkom. dr Adam Płaczek – Dyrektor Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie zaprezentował referat pt. „Logistyka w Zespołach Medycznych Policji”. W trakcie wystąpienia przedstawiciel Akademii Policji w Szczytnie omówił logistykę w Zespołach Medycznych Policji.

Obecnie w Polsce funkcjonują 24 policyjne Zespoły Medyczne (ZM) z 72 etatami w Oddziałach Prewencji Policji (OPP) i Samodzielnych Pododdziałach Prewencji Policji (SPPP). W trzyosobowych zespołach medycznych służą funkcjonariusze Policji z wykształceniem medycznym – lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni.

Tekst: nadkom. dr Adam Płaczek Dyrektor ISP WBiNP APwSz