Herb Polski

Wykłądowca wraz ze studentami Wczoraj, 9 stycznia 2024 r., Akademię Policji w Szczytnie odwiedziła grupa studentów Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studenci pod opieką dr. hab. Grzegorza Panasiewicza z Katedry Anatomii i Fizjologii Zwierząt w ramach przedmiotu „Diagnostyka molekularna” zapoznali się z wyposażeniem Pracowni Biologii Kryminalistycznej Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego oraz z charakterystyką pracy biegłego i sposobem realizacji badań z zakresu genetyki sądowej.

W ramach współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie mieliśmy przyjemność gościć wczoraj w murach naszej Uczelni studentów Wydziału Biologii i Biotechnologii powyższego Uniwersytetu. Przyszli absolwenci kierunku „Biotechnologia molekularna” UWM wraz ze swoim opiekunem dr. hab. Grzegorzem Panasiewiczem zostali zapoznani z procesem kształcenia biegłych policyjnych laboratoriów kryminalistycznych oraz kulisami ich pracy w rozwiązywaniu przestępstw przez Pana Radosława Nawotkę – asystenta Zakładu Kryminalistyki i Informatyki Śledczej Instytutu Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie.

Wykładowca Zakładu Kryminalistyki i Informatyki Śledczej ISK WBiNP APwSz podinsp. Marek Błędowski przybliżył zwiedzającym pracę policyjnych techników kryminalistyki oraz tematykę realizacji programów nauczania na różnych formach szkoleń zawodowych i studiach. Dzięki Kierownikowi powyższego Zakładu nadkom. dr. Błażejowi Jewartowskiemu goście mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z pracowniami fałszerstw pieniędzy, pracowniami narkotykowymi oraz innymi salami dydaktycznymi PCAB.

Wizyta była kontynuacją wieloletniej współpracy w tym zakresie pomiędzy Akademią Policji w Szczytnie a Wydziałem Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie. Warto nadmienić, że absolwenci tego Wydziału z powodzeniem pracują lub pełnią służbę w policyjnych laboratoriach kryminalistycznych od wielu lat.

Tekst: DKS APwSz
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz