11 stycznia 2024 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Akademii Policji w Szczytnie odbyło się spotkanie, które polegało nie tylko na przekazaniu informacji o możliwościach i procedurach formalnych programu Erasmus+, ale także było okazją do promocji programu przez młodzież, która uczestniczyła już w wyjazdach na stypendia.

Biblioteka Akademii Policji w Szczytnie wspólnie z Zespołem do spraw Integracji Europejskiej i Kontaktów Międzynarodowych zorganizowało spotkanie, na którym zaprezentowano możliwości udziału studentów Akademii Policji w Szczytnie w mobilności programu Erasmus+. Spotkanie wzbogaciły relacje studentów APwSz z pobytu na stypendiach w różnych uczelniach i instytucjach oraz informacje na temat wyjazdów do Akademii MSW w Sofii, przekazane przez studentów bułgarskich, którzy aktualnie odbywają semestr studiów w naszej Uczelni.

Ponadto podczas spotkania Koordynator Erasmus+ przedstawił warunki ubiegania się o przyznanie stypendium na wyjazd, wymagane dokumenty, miejsca odbywania stypendium oraz informacje na temat rozliczenia stypendium. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród studentów.

Tekst: A. Ćwiklińska ZdsIEiKM/M. Książek Biblioteka/DKS APwSz