Aktywność fizyczna to nieodzowny element szkolenia na różnych kursach odbywających się w Akademii Policji w Szczytnie. Właśnie dobiegł końca remont małej salki w hali sportów walki, gdzie swoje zajęcia ze słuchaczami prowadzą instruktorzy z Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych APwSz. Remont został przeprowadzony przez pracowników Działu Inwestycji i Remontów APwSz.

Mała sala na hali sportów walki wykorzystywana jest przez pracowników i wykładowców Zakładu Wychowania Fizycznego, którzy prowadzą działalność naukową i dydaktyczną, m.in. w zakresie taktyki i technik interwencji, samoobrony, bezpieczeństwa osobistego, wychowania fizycznego, wychowania prozdrowotnego i promocji zdrowia.

Pod okiem instruktorów Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej uczestnicy kursu doskonalą swoją wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu stosowania technik interwencyjnych oraz taktyki interwencji, a także stosowania środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, stosowania pałki służbowej oraz umiejętności posługiwania się bronią palną.

Remont małej salki rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku, a zakończył się w styczniu br. Pomieszczenie to przeszło gruntowny remont. Prace modernizacyjne podłogi o powierzchni 100m2 były przeprowadzane etapami.

Pierwszy etap prac polegał na demontażu zarwanej podłogi na macie do ćwiczeń. Kolejny na demontażu warstwy izolacyjnej znajdującej się na podłodze. Trzeci etap prac polegał na przygotowaniu podłoża do położenia nowych desek. W następnym etapie pracownicy Działu Inwestycji i Remontów przeprowadzili obróbkę desek na stolarni (wyrównanie grubości), docięli, ułożyli i przykręcili deski do podłoża (legary). Piąty etap polegał na docinaniu płyt ,,OSB", układaniu na macie i przykręceniu płyt do desek. Ostatni etap polegał na zabezpieczeniu wierzchniej warstwy płyty ,,OSB” lakierem bezbarwnym wodnym. Prace związanie z modernizacją podłogi małej sali sportów walki przeprowadzili pracownicy Działu Inwestycji i Remontów.

Do zadań Działu Inwestycji i Remontów należy m.in. administrowanie obiektami Uczelni, opracowywanie projektów planów dotyczących inwestycji, w tym wieloletnich oraz remontów obiektów Uczelni, realizacja zadań inwestycyjnych i remontowych, utrzymanie w sprawności technicznej bieżącej obiektów, budowli i infrastruktury Uczelni wraz z instalacjami oraz urządzeniami i wyposażeniem.

Tekst: Dariusz Najs DIiR APwS/DKS APwSz
Foto: Dariusz Najs DIiR APwS/Jacek Konieczny DKS APwSz