Na początku stycznia br. na naszej stronie internetowej ukazał się artykuł opisujący Działalność Sekcji Żywnościowej APwSz. Pisaliśmy wtedy jak ważnym elementem funkcjonowania Akademii Policji w Szczytnie jest zabezpieczenie wyżywienia dla słuchaczy i studentów naszej Uczelni. We wtorkowy wieczór, w stołówce APwSz, kolacja wyglądała inaczej niż zwykle i nie mamy tu na myśli kwestii przygotowanych posiłków tylko wyjątkowej inicjatywy słuchaczy szkolenia zawodowego oficerskiego skierowanej do pracowników Sekcji Żywnościowej.

13 lutego 2024 r. w godzinach wieczornych, w stołówce Akademii Policji w Szczytnie podczas wydawania kolacji, personel Sekcji Żywnościowej spotkała wyjątkowa niespodzianka. Słuchacze szkolenia zawodowego oficerskiego doceniając codzienną pracę i wkładane w to serce postanowili umilić pracę i przede wszystkim podziękować osobom odpowiedzialnym za przygotowywanie oraz wydawanie posiłków.

Słuchacze zaśpiewali i zagrali na instrumentach specjalnie skomponowany utwór opowiadający w humorystyczny sposób o tym jak ważna jest praca stołówki. Zawarte w piosence słowa „(…) widać już nerwowe ruchy, czas napełniać puste brzuchy (…)” najlepiej oddają trud codziennej pracy wkładany w zapewnienie wyżywienia realizowanego w systemie 3 posiłków dla tak licznie przebywających w szkole słuchaczy szkoleń zawodowych i kursów specjalistycznych, studentów, a także uczestników delegacji zagranicznych, innych przedsięwzięć szkoleniowych, konferencji, sympozjów czy seminariów realizowanych na terenie Akademii Policji w Szczytnie.

Utwór wykonany w akompaniamencie gitary, akordeonu i klarnetu sprawił wiele radości. Wesoła atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym na stołówce, a Panie Kucharki były ogromnie zaskoczone i wzruszone tym wyjątkowym gestem. Jest to niewątpliwy przykład na to, że atmosferę tworzą ludzie, a małe gesty w życiu robią dużą różnicę.

Tekst: DKS APwSz
Zdjęcia: screen wideo